Aktuality

20.03.2016

Termíny představení Nepropadejte panice!

V Divadle Na Prádle budeme hrát náš fantastický kabaret celkem 4x v těchto dnech:

 • čtvrtek 21.4.2016
 • pondělí 25.4.2016
 • čtvrtek 12.5.2016
 • pondělí 16.5.2016

 

vždy od 19:30. Adresa divadla je Besední 3, Praha 1 - Malá Strana a další info a předprodej vstupenek zde.

 

13.02.2016

Na Ručníkový den hrajeme na lodi

Není to úplně typické, ale jako první vypuklo promo na derniéru :-) Ta se bude konat 25.5. na lodi Cargo Gallery na pražské náplavce. A není náhodou, že je to Ručníkový den! 

Lístky už jsou odteď v prodeji a neváhejte - o toto mimořádné představení bude určitě enormní zájem, na lodi fakt bude jen jedno. 

 

25.07.2015

Víte, kde máte ručník?

My už víme, co budem hrát jako naší další hru, víte to taky?

"Artur Dent se probudil, vstal a mátožně bloumal po pokoji, otevřel okno, uviděl buldozer, našel pantofle a odbelhal se do koupelny umýt. Slovo buldozer bloudilo jeho myslí a hledalo, s čím by se mohlo spojit. Civěl na něj. Žlutý, pomyslel si a odbelhal se do ložnice obléct. Slovo žlutý bloudilo jeho myslí a hledalo, s čím by se mohlo spojit....
O patnáct vteřin později už byl venku a ležel před obrovským žlutým buldozerem, který se valil zahradní pěšinou..."

 

10.11.2014

Fantom je až do derniéry vyprodaný!

Zbývající představení Fantoma Realistického divadla (dnes, ve středu a ve čtvrtek) jsou již vyprodaná. Šance na lístky je jen v případě že někdo odřekne rezervaci. Pokud by jste ale chtěli přijít a nemáte zatím lístky, kontaktujte angels@partyangels.cz, děvčata vás dají na "čekačku" a třeba to ještě klapne :-)

 

04.11.2014

První ohlasy

Po prvních dvou představeních Fantoma jsme dostali několik velmi pěkných zpětných vazeb o které se rádi podělíme:

Petr Koubský: "Fantom realistického divadla - téměř neznámá hra Ladislava Smoljaka, ne-tak-docela komedie z padesátých let. Běžte na to, dokud to hrají, protože to hrají náramně dobře. Chladná hrůza diktatury podaná v prvním plánu po česku, tedy jako nezřízená sranda a švejkovina. V druhém plánu je ta hrůza. A poslední věta jak z Revizora.

David Smoljak: "jste snad ještě lepší než bylo původní představení a místy jsem přemýšlel jestli některé věci co jste tam dodělali v původně hře vlastně byly nebo ne - moc pěkně tam zapadly"

 

05.10.2014

Makáme, soudruzi, makáme!

Premiéra Fantoma se blíží (2.11.) takže pilně makáme, účast na zkouškách stoprocentní. S takovýmhle přístupem bychom snad i ten komunismus vybudovali :-) Víkendové výjezdní soustředění se vydařilo, dostává to tvar a smysl tak intenzivně, že snad ten plánovaný termín premiéry opravdu i dodržíme.... 

 

15.08.2014

Anotace Fantoma

"Svěží zpěvohra odehrávající se v padesátých letech minulého století, v úlevné době těsně po odhalení a zaslouženém potrestání protistátního sionistického spikleneckého centra Rudolfa Slánského, plná budovatelského nadšení a soutěžení, zpevňování norem a laskavého estébáckého humoru."

 

02.06.2014

Už víme co budem letos hrát

Ladislav Smoljak působil nějakou dobu kromě Divadla Járy Cimrmana i ve vlastním souboru Studio Láďa a napsal pro ně několik her, které jsou velmi vtipné (a samozřejmě hodně připomínají cimrmanovský humor), a na rozdíl od her DJC se poněkud přímočařeji a razantněji vyjadřují k našim dějinám. A především - oproti hrám Járy Cimrmana jsou takřka neznámé :-) a jednu z nich jsme si vybrali. Je to muzikál Fantom Realistického divadla Zdeňka Nejedlého odehrávající se v roce 1953, jeho hudbu tvoří kromě dobových budovatelských a revolučních písní i několi původních songů Ivana Hlase, napsaných přímo pro tuto hru.

 

14.03.2013

Game Is Over

Obě představení tří sester máme úspěšně za sebou. Divákům se náš tyjátr opětovně asi líbit, protože dost tleskali, smáli se a chválili nás :-) V Archivu jsou nové fotky i záznamy několika písníček z představení. Brzy bude k mání i DVD se záznamem celého představení.

 

27.02.2013

Úplně poslední lístky

Derniéra 11.3. je již vyprodaná, zbývá posledních 8ks lístků na premiéru 6.3!!! Kdo ještě chcete vidět Tři sestry, tak rychle napište Ivě mail. A ještě jedna prosba - vy, kteří jste s Ivou domluveni, že si lístek vyzvednete až na místě v divadle, přijďte raději s časovým předstihem (40-30 minut před zahájením představení). Bude vás mnoho...

 

26.02.2013

Po premiéře bude afterparty

S premiérou se blíží i velkolepá afterparty, která naplno vypukne 6.3. cca kolem 11 hodiny večerní v Enjoy Baru kousek od divadla. Zváni jsou všichni přátelé souboru, kteří budou chtít ten úspěch oslavit s námi, popř. budou chtít autogramy hvězd souboru na různé části těla apod. Přijít můžete samozřejmě i v případě že si s námi budete chtít něco vyříkat nebo nám vynadat jak jsme to zku...zkazili (ale to první výrazně preferujeme :-) www.enjoybar.cz

 

 

14.02.2013

Lístky mizí...

Lístky na představení Tři sestry mizí jak chleba do somálce a už jich zbývá hóóódně málo... cca 35 na každé ze dvou představení. Je vidět že LASO táhne, když má 3 týdny před show vyprodáno z nějakých 90% :-) Proto tedy jestli nechcete tento mimořádný kulturní zážitek minout, objednávejte mailem zde, možná že brzy bude vyprodáno úplně...

 

06.02.2013

DVD z minulého představení

Při probírání se naším archivem jsme zjistili, že nám z minulého představení Broadway zbylo ještě několik DVD se záznamem tohoto úspěšného představení z roku 2011. Kdo máte zájem, tak jsou k mání "za odvoz" (nebudeme nikam posílat). Napište si na mail sem.  

 

04.02.2013

O čem to vlastně bude?

Myslíte si, že víte něco o úsvitu českých dějin? Přemýšleli jste někdy o tom, proč v Čechách hrajeme hokej a ne kriket, jak vznikla hezká tradice zametat všechny aféry pod koberec a proč si vlastně kněžna Libuše vzala takového venkovského nýmanda jako byl Přemysl?

Žádná fakta neexistují, jen mýty a dohady... takže to klidně všechno mohlo být i úplně jinak než jak si to z prstu vycucal Jirásek... třeba tak, jak jsme si to z prstu vycucali my :-)

 

24.01.2013

Zkouší se Tři sestry

Tentokrát s tím nebudem dělat žádný krky - zkoušíme novou hru, která se jmenuje Tři sestry. Odehrává se v době panování knížete Kroka a točí se kolem jeho dcer a jejich nápadníků. Všichni známe idylicky unylou verzi ze Starých pověstí českých, ale bylo to všechno opravdu tak? Nikdo vlastně neví... takže to vlastně všechno mohlo být i úplně jinak, že :-)

Marek Král jako Krok, Jana Schiffnerová jako Libuše, Olga Plíčková jako Kazi a Vanda Tyrychtrová jako Teta, z režisérské židle nás tentokrát krutě péruje Míra Barták.

  

04.01.2012

Sháníme fotky

To je fakt nějaký divný, že by neexistovala vůbec žádná fotka Jany z koncertu v klubu Kolowrat v jejích úžasně odvážných a odvážně úžasných červených minišatech?! My jsme aspoň doteď tedy žádnou nenašli, jinak by už dávno byla ve fotogalerii... pokud by jste někdo nějakou takovou měl, tak prosím okamžitě pošlete na spolek-laso@seznam.cz. Slibujeme že fotku umístíme na Web a jejího autora odměníme .... pěkným slovem :-)

 

13.11.2011

Turné skončilo, zapomeňte...

Původně jsme předpokládali, že po třech vystoupení bude mít kapela chvíli klid, abychom našemu publiku nezevšedněli ... ale někteří si nedají říct ... a chtějí furt hrát ... tak i rok 2012 začne pro LASO čistě hudebními aktivitami. Zatím je potvrzeno jedno vystoupení, ve čtvrtek 19.1. v klubu XT3 (Rokycanova 29, Praha 3 - Žižkov).

Krajda dospěl k pragmatickému rozhodnutí že jeho přínos pro hraní kapely se limitně blíží nule a pověsil kytaru na hřebík (mj. i proto aby se mohl víc věnovat jiným svým aktivitám, především přípravě další divadelní hry). Na druhou stranu (a to je pro fanynky kapely určitě mnohem zajímavější zpráva) - by se na jeviště s LASEM měl po Novém roce natrvalo vrátit démonický lamač ženských srdcí David Göttlich!

 

09.09.2011

Novinky v kapele

Asi vám neuniklo pár novinek v kapele, především dvě nové postavy - jak Kubu Rýdla za bicímí, tak Honzu Kopeckého za klávesami lze těžko přehlédnout už jenom kvůli jejich postavám. Speciálně Kubu si rockověji založená část kapely hodně chválí, protože na rozdíl od jeho předchůdce (a to fakt není nic proti Renému - máme ho rádi a zdravíme do Anglie :-) se nám hraje o dost líp, když ty bicí trochu slyšíme.

Na Elephantím parníku, kde nebyl Krajda (zaneprázdněný tou dobou trajdáním po světě), se navíc poprvé objevil jeho kaskadér - technicky velmi zdatný kytarista Dominik Turchich. I když jsme vždycky hráli jenom covery, tak teď trochu zkoušíme experimentovat s původními českými texty. Uvidíme jaká na to bude odezva a jestli v tomto trendu budeme nějak víc pokračovat.

 

26.07.2011

LASO vyráží na turné

V průběhu druhé poloviny léta a začátku podzimu podnikne LASO svoje první opravdické koncertní turné ...  teda spíš miniturné ... nebo jestě přesněji ... piditurníčko :-) Nejdřív zahrajeme 28.7. na oslavě narozenin Pavla Šťovíčka a Michala Hanuse v motolské usedlosti Šafránka (když bůh a počasí dá, tak to bude "open-air"), poté 25.8. na narozeninovém parníku Elephant Orchestra a na závěr 6.10. máme vystoupení v divadelním klubu divadla Kolowrat na Ovocném trhu.

Vzhledem k tomu, že první dvě vystoupení nejsou tak úplně "vlastní" akce LASA, tak jsme celé turné nazvali kreativně a rovněž velmi ohleduplně ke sponzorům Prodejná děvka Tour 2011.

 

18.03.2011

A je po srandě

Tak je po premiéře i po derniéře. BROADWAY uspěla - užili si to snad všichni v hledišti, na jevišti i v zákulisí. Jen je to ještě dost čerstvý, tak ani sami nevíme jestli je větší ta radost z úspěšných představení nebo ten smutek že už je konec. Hlavně se nás prosím teď neptejte, jestli bude další představení a kdy... to je děsně těžká otázka a nelze na ní zatím odpovědět. Snad někdy něco zase ano ;-)

Radši se koukněte na FOTKY.

 

01.02.2011

Lístky mizí

Vstupenky na představení Broadway mizí závratným tempem, aktuálně je k dispozici již jen necelých 100 lístků na premiéru a 65 na derniéru, při kapacitě divadla 400 míst to znamená že je z 80% plno - to na skromné a ochotné ochotníky není špatné :-) A tentokrát určitě žádné další poloimprovizované představení navíc přidávat nebudeme.

 

31.01.2011

Nové fotky a filmový trailer

Do sekce Archiv jsme přidali pár dalších fotek ze zkoušek (konkrétně SEM) a především se můžete kouknout na filmovou upoutávku, která snad všechny nevěřící definitivně přesvědčí o tom, že vás nechceme pozvat na Sibiř, ale na Broadway.

 

30.01.2011

Bude to nakonec Broadway

Kam jsme se to nakonec z tý Sibiře dostali?! Až do epicentra ohavně imperialistické a dekadentní Ameriky, na BROADWAY. Autor pod tlakem zbytku souboru přepisoval a přepisoval... ostatně o tom, jak to autoři mají těžké, je vlastně celá ta hra. Nebudou tedy žádní vlci ani medvědi ani Vanda v kožichu (kožich se geografickou a časovou transpozicí změnil na průsvitné negližé, což ostatně taky není k zahození :-) Místo revolucionářů se po jevišti prohání banda gangsterů a o krvi tentokrát nebudeme hlasovat, krev prostě BUDE!

 

18.01.2011

Rezervace lístků

Zprovoznili jsme formulář pro rezervaci lístků na naše představení ve dnech 24.2. a 28.2.2011 v Salesiánském divadle. Kdo již tak učinil dříve mailem, nemusí tak činit znova, tato data se rozhodně neztratila ... nebo tomu aspoň pevně věříme :o) Dodavateli řešení tady reklamu úmyslně nedělám, oni si do formuláře vložili odkaz sami :-)

  

11.01.2011

Fotky ze zkoušek

LASO zkouší jako o život, kdy se dá a kde se dá - dokonce jsme minulý pátek a sobotu strávili na výjezdním soustředění a výsledek se dostavil - zase jsme se trochu opili :-) Ale především - řečeno slovy režiséra: "Začíná to být skutečně divadlo. Radost pracovat". Máte na co těšit - malá fotoochutnávka ZDE.

 

01.01.2011

Silvestrovská fakta

A při Silvestru několik dalších útržků ze zákulisí pro zvědavce:

 • v operetě se objeví PavelŠ, MichalH a DavidD ;
 • pustili jsme se i do inscenování náročných scén se zvířaty. Významnou roli sehrává ostrý dobrman se srdcem čivavy;
 • Bartoš konečně jednou nebude hrát homosexuála (ale role transvestity Loly Nikolajevny je mu psaná přimo na tělo);
 • ve hře zazní spousta pokleslé západní hudby - lovili jsme i ve vodách U2, Queen a Led Zeppelin.

 

26.12.2010

Vánoční fakta

Abyste třeba náhodou někdo neměl dojem, že tu píšeme nějaké mystifikace – tak když jsou ty Vánoce, tak zveřejníme pár konkrétních a nezvratných pravd (anglicky „unvomitable truths“):

 • je pravdou, že tentokrát s námi na jevišti kromě Davida nebude ani JBK;
 • zase se objeví nové stars – těšte se třeba na Maťa Krúpu, který svůj výrazový rejstřík obohatil po Michaelu Jacksonovi a Tině Turner tentokrát o velmi bystrého a jazykově disponovaného pistolníka;
 • a ovšemže tam budou zase Girls – bez toho by muzikál nebyl muzikálem – to málo co budou mít na sobě, bude žluté a budou zpívat a tančit něco o kuřátkách.

 

14.12.2010

Pryč ze Sibiře

Venku je tak velká zima, že nás to sibiřské drama baví čím dál míň. Tak jsme to začali za pochodu zgruntu přepisovat. A začali jsme lokací – původně zamýšlenou Afriku už nám vyfoukli Cimrmani, vexlácké story „Václavák“ zase dojelo na neaktuálnost tématu (a na to, že na Václaváku je skoro stejná zima jak na Sibiři), pohodová oddychovka „Nuda na Maledivách“ zase trpí totálním nedostatkem děje. Tak ještě nevíme, kde vlastně ta hra skončí… Ale to co je už nazkoušeno, musíme stejně použít, i když možná Lenin na Maledivách někomu bude připadat jako blbost – ale i revolucionáři přece museli někdy a někde relaxovat, ne? Ani revoluce se nedá dělat nonstop!

 

08.12.2010

Kvalitní hudba - základ úspěchu

DaveG s náma původně hrát nechtěl – loni vyhrál Anděla za produkci jedný desky a teď má hlavu plnou „velkýho“ umění a s námi ochotníky už se nechtěl zahazovat ... áááále rozmyslel si to – roli sice nemá, ale postará se jako správný hudební guru, skladatel, producent a virtuóz o hudební doprovod. David si zpětně principála udobřil a omotal kolem prstu laciným tvrzením jak moc je rád, že ho k tomu muzicírování pro divadlo ukecal. A má to u něj dobrý i nadále … i když spolupráce s Davidem je opět bohémská – sice vůbec nedodržuje termíny, ale celý je to tak nějak … boží :-)

 

24.11.2010

Hvězdou od útlého dětství

Jana strašila, že bude muset chodit zkoušet i se svojí poměrně čerstvou dcerou Terezkou, tak jsme dopsali roli i pro ni, aby tam zbůhdarma nemarnila čas mezi kojením. Protože většina postav hry se skládá z vlků, medvědů a mrtvol a Terezka ještě není příliš artikulačně zdatná, nebylo moc na výběr.... ale věřím že se se svojí rolí mrtvého medvíděte vypořádá statečně a bude to pro ni radostný základ budoucí kariéry. Pro případné adepty hereckého umění mám ještě jednu radostnou zprávu, že některé postavy jsou stále neobsazené - pokud by jste někdo měl zájem, tak se přesně jedná o "Starou vydělanou vlčí kůži" a "Vandin kožich".

 

17.11.2010

Bude to opereta

Tak nám Nejvyšší cenzorský savjět bohužel zamítl naši žádost o hraní muzikálu. Sice nás to moc mrzí, ale na druhou stranu musíme uznat, že skutečně toto ohavné americké slovo nenaplňuje podstatu moderního socialistického umění. Proto jsme dali na doporučení soudruhů a budeme místo toho hrát operetu. Scénář jsme až na scénu masového vyvraždění rudoarmějců a jejich sežrání hladovými vlky a medvědy vůbec naštěstí měnit nemuseli, bez problémů například prošla scéna trhání kožichu z Vandy rudoarmějci (těsně před jejich masových vyvražděním). A protože Bartoš se stal pyšným majitelem černobílé 7mm kamery, možná k tomu něco natočíme filmovým způsobem - proto jsme se nakonec shodli na žánrové škatulce "Multimediální opereta".

 

16.10.2010

Začali jsme zkoušet

13.10.2010 se konala první čtená zkouška nové hry. Pracovní název je zatím "Sibiř" a jedná se anarchisticko-romantické politické drama odehrávající se v době Velké říjnové socialistické revoluce asi 350km severozápadně od Vladivostoku. Jedním z nejatraktivnějších prvků hry bude že Vanda, která ztvární hlavní ženskou roli Vsevolodny Jelisejevny Razpoloženské, bude hrát jenom v kožichu od hlavy až po paty (a pod ním nebude mít vůbec nic). Většina ostatních rolí jsou buď vlci, medvědi nebo mrtvoly. Jedná se opět o muzikál a hudba bude samozřejmě stylová - většinu nám jí napsal kolega Čajkovskij, přidal se i Prokofjev, Musgorskij a Rachmaninov. Ze současnější tvorby ve hře zazní především Vesjolyje Rebjata a Puhdys. Čtená zkouška se všem účinkujícím líbila a na závěr odměnili autora sibiřsky vřelým potleskem.

 


Zobrazit více aktualit.

Nejbližší akce

Nepropadejte panice! Divadlo Na Prádle, Besední 3, Praha 1 - Malá Strana, začátky představení od 19:30.

 • čtvrtek 21. dubna 2016, pondělí 25. dubna 2016
 • čtvrtek 12. května 2016, pondělí 16. května 2016

Program a vstupenky zde

Derniéra na Ručníkový den, loď plná umění Cargo Gallery, Náplavka, Rašínovo nábřeží, začátek představení od 20:00.

 • středa 25. května 2016

Více informací zde

Kontakt

Tento Web není rozhodně zamýšlen jako jednostranné informační médium. To že jsme technicky zatím nezvládli sem zařadit diskusní fórum ještě neznamená, že nechceme, aby nám kdokoliv nemohl něčím přispět.

Naopak - pište cokoliv: připomínky, dotazy, komentáře... dejte vědět jestli máte fotky či jinou dokumentaci, která tu chybí atd. atd. 

Kontakt zde:  * email LASO